Sākums Jaunumi Karjeras diena slimnīcā “Kā es kļuvu par ārstu”

Karjeras diena slimnīcā “Kā es kļuvu par ārstu”

15.05.2023.

12. maijā Liepājas Reģionālo slimnīcu apmeklēja Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas 10.b klases jaunieši, lai iepazītos ar ārsta profesiju un nedaudz ieskatītos mediķu ikdienas darbā. Jāpiebilst, ka šī klase apgūst padziļinātos kursus dabaszinātņu jomā, piemēram, ķīmijā, bioloģijā. Vai visi klases skolēni savu izvēli nākotnē saistīs ar ārsta profesiju, to vēl nevarot pateikt, stāsta klases bioloģijas skolotājs Felikss Rekovičs. Taču esot lietderīgi jauniešiem jau tagad iepazīt mediķa profesiju, lai būtu vieglāk izvēlēties, kur turpināt mācības pēc vispārējas vidējās izglītības iegūšanas, piebilst skolotājs.

Vidusskolnieki tikās ar ģimenes ārsti Inesi Cēberi, nefroloģi Artu Gertneri, laboratorijas ārsti Daci Zemīti, hematoloģi Aleksandru Bunci un ķirurgu Edgaru Maļcevu, kuri pastāstīja par to, kas viņus pamudinājis izvēlēties ārsta profesiju, par mācību procesu augstskolā un nepieciešamajām zināšanām, par apņemšanos un neatlaidību, kas nepieciešama, lai apgūtu ārsta profesiju.

Jaunieši devās arī nelielā ekskursijā un apskatīja laboratoriju, slimnīcas Dienas stacionāru, Hemodialīzes nodaļu, Ķīmijterapijas, hematoloģijas un paliatīvās aprūpes nodaļu, kā arī Stacionāro rehabilitācijas nodaļu, kur paši varēja iejusties pacientu lomā, izmantojot tā saucamo «robottehnoloģijas» trenažieri. Fizioterapeite Ieva Jurjāne pastāstīja jauniešiem, ka ar šo aparātu pacients, it kā spēlējot ekrānā datorspēli un izpildot tajā rādītos uzdevumus, veic dažādas slodzes darbības atkarībā no tā, kādas funkcijas ir jāstiprina. Piemēram, ja viena kāja ir mazāk spēcīga un mazāk funkcionāla par otru, ar dozētas slodzes palīdzību varam veikt vājākās kājas pakāpenisku spēka pieplūdumu un tamlīdzīgi.

Slimnīca ir ļoti priecīga, ka jaunieši izrāda interesi par mediķa profesiju, jo jaunie speciālisti slimnīcai ir ļoti nepieciešami.