Sākums Jaunumi Latvijas Nefrologu asociācija izbraukuma sēdē atzinīgi vērtē slimnīcas Hemodialīzes nodaļas darbu

Latvijas Nefrologu asociācija izbraukuma sēdē atzinīgi vērtē slimnīcas Hemodialīzes nodaļas darbu

15.05.2024.

Latvijas Nefrologu asociācija 26. aprīlī izbraukuma sēdē viesojās Liepājas Reģionālajā slimnīcā. “Parasti asociācijas sēdes notiek vienu reizi mēnesī Rīgā, bet šoreiz tās dalībnieki devās uz Liepāju, lai apskatītu slimnīcas Hemodialīzes nodaļas jaunās telpas un iepazītos ar tās ikdienas darbu,” stāsta Hemodialīzes nodaļas vadītāja, nefroloģe dr. Arta Gertnere.

Viesojoties slimnīcā, viesi apmeklēja arī citas nodaļas, to skaitā Kurzemes Uroloģijas centru, kur šogad plānots iekārtot vienu palātu hemodialīzes pacientiem. “Šajā hemodialīzes palātā būs trīs hemodialīzes iekārtas. Varēsim dializēt nodaļas pacientus uz vietas, ja būs tāda nepieciešamība,” nākotnes iespējas ieskicē dr. A. Gertnere.

Sēdes laikā tās dalībnieki varēja noklausīties arī vairākas lekcijas: par hemodialīzes aktualitātēm lekciju lasīja Ogres Hemodialīzes nodaļas vadītāja, nefroloģe dr. Baiba Runča, par jautājumiem, kas attiecas uz nakts hemodialīzi, stāstīja Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Hemodialīzes nodaļas vadītāja, nefroloģe dr. Maija Motivāne, bet dr. Arta Gertnere dalījās pieredzē, kā attīstīt Hemodialīzes nodaļu reģionālā slimnīcā. Dr. A. Gertnere kā nefroloģe Liepājas Reģionālajā slimnīcā sāka strādāt uzreiz pēc rezidentūras beigšanas 2012.gadā, vienlaikus pildot arī Hemodialīzes nodaļas virsārstes pienākumus.

Slimnīcas īstenotās vērienīgās rekonstrukcijas laikā, būtiskas pārmaiņas piedzīvoja arī Hemodialīzes nodaļa – iegūtas jaunas, modernas telpas un iegādāts mūsdienīgs aprīkojums. Mainījusies arī nodaļas struktūra un palielinājies personāla skaits. Plānots, ka šogad komandā pievienosies divi jauni nefrologi. Laikā no 2012. līdz 2023. gada beigām ievērojamai palielinājies pacientiem veikto hemodialīžu skaits - no 754 līdz 6094 procedūrām gadā. “Protams, lai attīstītu hemodialīzes pakalpojumus slimnīcā, ļoti svarīgs faktors bija pozitīvais slimnīcas vadības atbalsts. Viena es neko nevarētu izdarīt, ja man nebūtu atbalsts vadības līmenī,” norada A. Gertnere.

Sēdes dalībnieki pauda atzinību par veiktajiem darbam gan nodaļas labiekārtošanā, gan to aprīkošanā ar mūsdienīgu aparatūru un sniegto pakalpojumu kvalitāti. Viesi bija ļoti apmierināti ar viesmīlīgo uzņemšanu un atzinīgi novērtēja modernās un jaunās telpas gan Hemodialīzes, gan citās nodaļās. Sēdes dalībnieki teica sirsnīgu paldies Hemodialīzes nodaļas vadītājai, nefroloģei dr. Artai Gertnerei par labvēlīgo uzņemšanu, kā arī slimnīcas un jaunās Hemodialīzes nodaļas izrādīšanu.


Indra Grase

SIA „LIEPĀJAS REĢIONĀLĀ SLIMNĪCA”

sabiedrisko attiecību speciāliste

+371 26591363

indra.grase@liepajasslimnica.lv