Sākums Jaunumi Mazāk asaru, vairāk drosmes!

Mazāk asaru, vairāk drosmes!

14.12.2023.

Liepājas Reģionālās slimnīcas Vispārējas bērnu slimību nodaļas Drosmes kaste pirms Ziemassvētkiem papildināta ar jaukām un bērniem tīkamām dāvaniņām, kuras mazie pacienti saņem, dodoties mājās.

Liepājas pilsētas pludmales tenisa kopienas pārstāve Inese Tirkule un Valsts ieņēmumu dienesta nodokļu nomaksas veicināšanas pārvaldes Liepājas nodaļas pārstāve Liene Prūse ar draugiem un domubiedriem sarūpējušas vairākas kastes gan ar krāsojamām grāmatiņām, krāsu zīmuļiem, flomāsteriem galda spēlēm, puzlēm, nelielām rotaļlietām un daudz kā cita, lai iepriecinātu mazos pacientus.

Inese Tirkule teic, ka pludmales tenisa kopiena ir skaitliski maza, kas nupat sākusi veidoties, bet liela savā vienprātība, jo esot nolēmuši atbalstīt slimnīcas bērnu nodaļas mazos pacientus, piepildot Drosmes kasti ar dāvaniņām. “Es ļoti ceru, ka noderēs, lai var priecīgāk sagaidīt svētkus arī tad, ja šis laiks jāpavada slimnīcā,” un vēl mazajiem ātrāk izveseļoties. Viņai piekrīt arī Liene Prūse. “Bērni ir mūsu nākotne. Viņiem jākļūst veseliem un stipriem. Mazās dāvaniņas palīdzēs bērniem kaut mazliet radīt sajūtu, ka viņi neatrodas slimnīcā.”

Liepājas Reģionālajā slimnīcā Drosmes kastes ir divās nodaļās. Bez jau pieminētas bērnu nodaļas, tāda vēl ir Uzņemšanas nodaļā, kur arī nonāk bērni, un, kuriem arī ir nepieciešams uzmundrinājums un iedrošinājums.

Vispārējas bērnu slimību nodaļas virsmāsa Gundega Blizņeca norāda, ka ar sabiedrības atbalstu Drosmes kastes tiek papildinātas regulāri. Taču to krājumi strauji izsīkst. “Diemžēl, daudz ir to bērnu, kas nonāk gan Uzņemšanas nodaļā, gan bērnu nodaļā,” norāda Gundega Blizņeca un aicina ikvienu - gan individuāli, gan kolektīvi iesaistīties Drosmes kastes papildināšanā. “Jo mēs zinām, ka smaids un prieks dziedē labāk nekā sāpes un bailes,“ pārliecināta ir Gundega Blizņeca.

Drosmes kastes gan Latvijā, gan citviet pasaulē darbojas, pateicoties ziedojumiem, tādēļ ir svarīgi, lai ziedotāju aktivitāte būtu vienlīdz liela visa gada garumā un dāvaniņu netrūktu. Īpaši aicināti uzņēmumi kļūt par Drosmes kastes ilgtermiņa sponsoriem, tādējādi nodrošinot to saturu visu gadu. Tāpēc, ja vēlaties iepriecināt mazos pacientus un kļūt par drosmes sponsoru, sazinieties ar nodaļas virsmāsu Gundegu Blizņecu pa telefonu: 63403212 vai rakstiet uz e-pastu: gundega.blizneca@liepajasslimnica.lv


Indra Grase

SIA „LIEPĀJAS REĢIONĀLĀ SLIMNĪCA”

sabiedrisko attiecību speciāliste

+371 26591363

indra.grase@liepajasslimnica.lv