Sākums Jaunumi Modernais lineārais paātrinātājs nodrošina staru terapiju jaunā kvalitātē

Modernais lineārais paātrinātājs nodrošina staru terapiju jaunā kvalitātē

11.02.2022.

Slimnīca 2021. gada novembrī uzsāka esošās lineārā paātrinātāja iekārtas nomaiņu. Šī iekārta jau bija pārsniegusi ražotāja noteikto kalpošanas ilgumu un tam nepieciešamo rezerves daļu pieejamība bija stipri apgrūtināta, tādējādi traucējot nodrošināt arī staru pakalpojumu pieejamību Kurzemē. Pagājušā gada izskaņā jaunā iekārta tika uzstādīta. Jaunā iekārta, atšķirībā no iepriekšējās, ir modernāka un pavar plašas staru terapijas iespējas.

Sekmīgās sarunās ar Veselības ministriju tika rasta iespēja šo iekārtu iegādi finansēt ar Atveseļošanas fonda atbalstu 3 589 856 euro apmērā. Atveseļošanas fonds ir jauna budžeta programma, kas izveidota kā koordinēta Eiropas Savienības (ES) atbalsta reakcija Covid-19 krīzes apstākļos. Atveseļošanas fonda mērķis ir mazināt Covid-19 krīzes radīto sociālo un ekonomisko ietekmi ilgtermiņā, kā arī atbalstīt reformas un investīcijas, kas saistītas ar ES dalībvalstu pāreju uz zaļo un digitālo ekonomiku.

Slimnīcas Staru terapijas nodaļas medicīnas fiziķis Mārtiņš Pikšis pastāstīja, ka galvenās Varian TrueBeam sistēmas priekšrocības ir ērta tas lietošana, precizitāte un ātrums. Sistēmas ātrums nodrošina pacientiem īsāku procedūras laiku – ar TrueBeam ārstēšana aizņem vien dažas minūtes. Tas nozīmē, ka procedūras, kas kādreiz ilga 10 līdz 30 minūtes, tagad var paveikt mazāk nekā divās minūtēs. Mazāks procedūras laiks arī samazina audzēja kustības iespējamību ārstēšanas laikā un palīdz aizsargāt tuvumā esošos veselos audus un kritiskos orgānus.

TrueBeam sistēmas precizitāte ir mērāma sub-milimetra diapazonā un sistēmas iekšējā kvalitātes kontroles sistēma veic parametru kontroli ik pēc desmit milisekundēm, visā procedūras laikā. Turklāt, TrueBeam sistēma nodrošina dažādu progresīvu ārstēšanas metožu pieejamību, tostarp ar attēlu vadītu staru terapiju (IGRT), intensitātes modulētu staru terapiju (IMRT) un RapidArc® staru terapijas tehnoloģiju.

TrueBeam attēlveidošanas tehnoloģija veido trīsdimensiju attēlus, ko izmanto, lai precīzi noteiktu mērķa apjoma atrašanās vietu procedūrās laikā un koriģētu pacienta pozīciju. Ar Varian TrueBeam šis process prasa līdz 60% mazāk laika, salīdzinot ar iepriekšējās paaudzes Varian attēlveidošanas sistēmām, nodrošinot pacientam par 25% mazāku rentgenstaru dozu no attēlošanas.

Plaušu un citu lokalizāciju audzējiem, kas pakļauti elpošanas kustībai, TrueBeam piedāvā Gated RapidArc ® ar elpošanu sinhronizētu staru terapiju, kas ļauj uzraudzīt pacienta elpošanu un kompensēt audzēja kustību apstarošanas procedūras laikā.

TrueBeam sistēmu var izmantot visdažādāko audzēju veidu ārstēšanā, tostarp iegurņa, aknu, plaušu, krūšu un galvas, tādēļ pacienti var saņemt viņu konkrētajai klīniskajai situācijai vispiemērotāko ārstēšanu.

Iekārta Varian TrueBeam STX ir nodota ekspluatācijā un staru terapijas pakalpojumu sniegšana ar jauno iekārtu ir atsākta no 26.01.2022.


Indra Grase

SIA „LIEPĀJAS REĢIONĀLĀ SLIMNĪCA”

sabiedrisko attiecību speciāliste

+371 26591363

indra.grase@liepajasslimnica.lv