Sākums Jaunumi Otolaringoloģe Eva Grūdupa konsultē gan bērnus, gan pieaugušos

Otolaringoloģe Eva Grūdupa konsultē gan bērnus, gan pieaugušos

20.11.2021.

Liepājas Reģionālās slimnīcas Ambulatorās veselības aprūpes daļā pacientus pieņem ārste - otolaringoloģe Eva Grūdupa, kas diagnosticē un ārstē akūtas un hroniskas ausu, kakla un deguna slimības gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Eva Grūdupa ir liepājniece, mācījusies Raiņa 6. vidusskolā. Pēc rezidentūras pabeigšanas jaunā speciāliste atgriezusies savā dzimtajā pilsētā. Ārste atzīst, ka skolas laikā nav zinājusi par ko vēlējusies kļūt, bet medicīna ir bijusi viena no nozarēm, kas interesējusi. “Man nebija nekāda priekštata par ārsta profesiju, jo manā ģimenē nav neviena mediķa. Taču es gribēju savu dzīvi saistīt ar medicīnu un izlēmu, ka būšu ārste. Man palīdzēja tēva teiktais - jāsniedzas cik vien augstu var, jo atpakaļ mājās vienmēr varēsi pārnākt. Man nebija bail riskēt, jo man bija kur atgriezties,” par profesijas izvēli stāsta E.Grūdupa.

Pēc ārsta grāda iegūšanas, E.Grūdupa rezidentūrā izvēlējusies apgūt otolaringologa specialitāti. “Šo specialitāti izvēlējos galvenokārt divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, otolaringoloģija ir samērā šaura specialitāte, līdz ar to es varu apgūt tās vissmalkākās nianses. Tas dod plašas zināšanas, kas vajadzīgas ārstējot pacientus. Otrkārt, es varu pacientus ārstēt ne tikai ambulatori ar medikamentiem, bet arī ķirurģiski, veicot operācijas.”

Rezidentūras laikā jaunā speciāliste zināšanas un iemaņas apguvusi un pilnveidojusi strādājot VSIA "Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca", kā arī VSIA "Bērnu klīniskā universitātes slimnīca", kas ļāvis iegūt pieredzi darbā ar mazajiem pacientiem. E.Grūdupa ir arī pasniedzēja Rīgas Stradiņa universitātē, kur māca studentiem otolaringoloģiju.

Pacienti, kuriem nepieciešama otolaringologa konsultācija, var pierakstīties pie ārstes Evas Grūdupas zvanot uz Ambulatorās veselības aprūpes daļu pa telefonu: 63403231, katru darba dienu no plkst. 8.00 līdz 16.00 vai ierodoties personīgi reģistratūrā darba dienās no plkst. 7.30 – 16.30, kā arī izmantojot e-pieraksta sistēmu. Ārste pieņem gan ar ģimenes ārsta nosūtījumu, gan sniedz maksas konsultācijas.


Indra Grase

SIA „LIEPĀJAS REĢIONĀLĀ SLIMNĪCA”

sabiedrisko attiecību speciāliste

+371 26591363

indra.grase@liepajasslimnica.lv