Sākums Jaunumi Sākumskolēnu sarūpētās dāvaniņas iepriecinās slimnīcas mazos pacientus

Sākumskolēnu sarūpētās dāvaniņas iepriecinās slimnīcas mazos pacientus

22.12.2023.

Sagaidot Ziemassvētkus, Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5. vidusskolas sākumskolas 2.a un 2.b klases pārstāves Nellija, Ulrika, Gabriela un Grēta kopā ar pedagogiem un vecākiem nodeva slimnīcas “Drosmes kastes” papildināšanai sarūpētās dāvaniņas - dažādas rotaļlietas, rakstāmpiederumus, puzles u.c. lietas, kas varētu iepriecināt bērnus, nonākot medicīnas iestādē. Liepājas Reģionālajā slimnīcā “Drosmes kastes” atrodas divās nodaļās – Vispārējā bērnu slimību nodaļā un Uzņemšanas nodaļā, kur nonāk bērni un, kuriem nepieciešams uzmundrinājums un iedrošinājums.

Pēc dāvaniņu nodošanas uzdevām jautājumus mazajiem labdariem.

Ko Jūs šeit darāt?

“Tiem bērniem, kuriem būs potes, mēs atnesām dāvaniņas,” priecīgi paziņo mazie.

Kāpēc jūs domājat, ka tiem, kuriem būs potes, vajag dāvaniņas?

“Ja viņiem sāp, lai viņiem ir arī kāds prieciņš,” pašsaprotami bilst bērni.

Kurš izdomāja, ka tā vajadzētu darīt?

“To izdomāja skolotājas,” neslēpj sākumskolēni.

Ko jūs nodomājāt, kad skolotājas jūs aicināja sarūpēt dāvaniņas citiem bērniem?

“Mēs domājām, ka vajadzētu, lai mēs arī esam jaukas un iepriecinām citus bērnus,” prātīgi bilst meitenes.

”Tā tas ir! Malači bērni!” skolēnu teikto apstiprina klašu audzinātājas Ināra Knitnere un Ilze Paņimecka, uzslavējot mazos. “Mēs vēl šodien runājām klasē par to, ka, nonākot slimnīcā, ir jābūt drosmei, lai saņemtu poti, vai kādas citas procedūras un vēlējām bērniem, lai neviens šeit nenonāktu, īpaši svētkos,” teic pedagoģes un piebilst, ka šis labais darbs dod skolēniem pozitīvas emocijas, jo ir zināms, ka tas iepriecinās ikvienu bērnu, kam vajadzēs mazināt kādu sāpi vai veikt medicīnisku manipulāciju. “Mēs gribam bērniem ieaudzināt līdzjūtību un labestību. Ar sirds siltumu var palīdzēt cilvēkiem, kuriem tas ir vajadzīgs. Bērni ir ļoti sirsnīgi un brīnišķīgi. Viņiem vajag to tikai apzināties un saprast,” teic skolotājas un norāda, ka bez vecāku atbalsta tas īsti nemaz nebūtu izdevies.

“Protams, viss sākas ģimenē. Ir ne tikai jāstāsta, ka ir jāpalīdz tiem, kuriem tas ir nepieciešams, bet arī praktiski tas jāparāda,” teic Grētas mamma. “Arī mūsu klasītē ir bērni, kuri bijuši slimnīcā un novērtējuši to, ka saņēmuši mazas dāvaniņas, kā atzinību par drosmi pārvarēt bailes no potēm un manipulācijām. Paldies visiem vecākiem par lielo atsaucību! Pakojot kastes, bija liels lepnums un milzīga pateicība par padarīto,” gandarīta ir Grētas mamma.

Uzņemšanas nodaļas virsmāsa Jūlija Spicina” “Kad bērniņi pie mums nokļūst, viņi nekad nav priecīgi. Ja bērns ir nokļuvis šeit, tad viņam noteikti ir kāda sāpe un mēs esam ļoti pateicīgi, ka varam mazajam nedaudz atvieglot to brīdi, kad viņš ir nokļuvis slimnīcā un mazu, mazu laimes kripatiņu viņam iedot. Paldies jums meitenes!”