Sākums Jaunumi Slimnīca saņēmusi Latvijas Darba devēju konfederācijas Atzinības rakstu

Slimnīca saņēmusi Latvijas Darba devēju konfederācijas Atzinības rakstu

21.11.2023.

Liepājas Reģionālā slimnīca saņēmusi Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) Atzinības rakstu par nozīmīgu ieguldījumu profesionālās izglītības pilnveidē un izcilu sadarbību ar profesionālās izglītības iestādēm, īstenojot mācību prakses Kurzemes reģionā. Slimnīca šajā projektā sadarbojās ar RSU Sarkana krusta medicīnas koledžu nodrošinot topošo māsu palīgu praksi. 

Slimnīcas galvenā medicīnas māsa Solvita Urbanoviča pastāstīja, ka sākot no pagājušā gada (2022.) jūnija, praksē piedalījās ap 17 studentu, kuriem bija iespēja nostiprināt teorētiskās zināšanas un gūt praktiskās iemaņas reālā darba vidē. “Par to, ka topošie māsu palīgi nāk pie mums praksē, mēs tikai priecājamies. Šajā koledžā katru gadu mācās arī kāds no mūsu slimnīcas darbiniekiem, kuri praksi izgāja savās nodaļās, bet bija arī studenti, kas nestrādāja šeit, bet pēc studijām uzsāka darba attiecības mūsu slimnīcā,“ stāsta S.Urbanoviča.

Latvijas Darba devēju konfederācija jau sesto reizi organizēja apbalvošanas ceremoniju "Dari un mācies - viss tikai sācies!", kurā pateicās uzņēmumiem, kas bijuši atsaucīgi un īstenojuši darba vidē balstītas mācības (DVB) un prakses, dodot iespēju profesionālo skolu audzēkņiem praktizēties reālā uzņēmumu vidē. Apbalvošana, kas norisinājās “Rīgas cirkā”, notika divās nominācijās - labākie prakšu uzņēmumi un labākie darba vidē balstītu mācību uzņēmumi 2023. gadā, kā arī tika godinātas profesionālās izglītības iestādes un citi sadarbības partneri.

Nominanti kategorijā “Labākie prakšu uzņēmumi 2023. gadā” Kurzemes reģionā: SIA "Gate L”, SIA “RK Metāls”, Ventspils pilsētas pašvaldības iestāde “Ventspils muzejs”, SIA “Alekšupīte”, SIA “Tiamo Grupa”, SIA “Liepājas reģionālā slimnīca”. Par labāko prakšu uzņēmumu Kurzemes reģionā 2023. gadā atzīts un balvas saņēmējs ir SIA “RK Metāls”.

Vienlaikus šajā pasākumā tika atzīmēts septiņu gadus ilgušā projekta SAM 8.5.1. projekta “Darba vidē balstītas mācības” noslēgums. Projekta mērķis - palielināt kvalificētu profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu skaitu pēc to dalības darba vidē balstītās mācībās vai darba devēja vadītās praktiskās mācībās un mācību praksēs.

Projekta īstenotāji atzīmē, ka LDDK sadarbībā ar uzņēmumiem un profesionālās izglītības iestādēm ir panākuši teicamu rezultātu - no visiem audzēkņiem, kuri piedalījušies darba vidē balstītās mācībās un praksēs, saņemot projekta atbalstu un pabeidzot profesionālās izglītības iestādes, 85% ir nodarbināti Latvijas uzņēmumos un aptuveni 8% turpina mācības augstākās izglītības iestādēs.

Darba vidē balstītas mācības (DVBM) ir profesionālās izglītības forma, kurā jaunietis praktiskās iemaņas vismaz pusi no mācību laika apgūst reālā darba vidē uzņēmumā, bet teorētiskās zināšanas - profesionālās izglītības iestādē. DVBM ciešā sadarbībā realizē profesionālās izglītības iestāde un uzņēmums. Būtībā DVBM ir mācīšanās, kas notiek darba vietā, izmantojot uzdevumus vai darbus mācību un praktiskos nolūkos. Tā var būt formāla un strukturēta, izmantojot individuālos mācību plānus, vai neformāla, kas notiek parasta ikdienas darba procesā, piemēram, ar pieredzi, praksi, mentoringu vai demonstrāciju.


Indra Grase

SIA „LIEPĀJAS REĢIONĀLĀ SLIMNĪCA”

sabiedrisko attiecību speciāliste

+371 26591363

indra.grase@liepajasslimnica.lv