Sākums Jaunumi Slimnīcas valdes loceklis Andris Vistiņš saņem titulu “Gada liepājnieks 2022”

Slimnīcas valdes loceklis Andris Vistiņš saņem titulu “Gada liepājnieks 2022”

19.03.2023.

Tituls “Gada liepājnieks 2022” piešķirts Liepājas Reģionālās slimnīcas valdes loceklim Andrim Vistiņam par nozīmīgu ieguldījumu slimnīcas labiekārtošanā un rekonstrukcijā. Tāpat Liepājas Apbalvojumu komisijas locekļi nolēma piešķirt deviņus Pateicības rakstus, to skaitā arī Liepājas Reģionālās slimnīcas Iekšķīgo slimību nodaļas virsārstei, infektoloģei Ingrīdai Strikai par ilggadēju un profesionālu darbību slimnīcā.

Apbalvojumu saņēmēji tika godināti svinīgā apbalvojumu pasniegšanas ceremonijā “Goda un Gada liepājnieks 2022”, kas notika 2023. gada 18. martā koncertzālē “Lielais dzintars”. Titulu "Gada liepājnieks" piešķir kā apbalvojumu par sevišķiem nopelniem Liepājas labā par iepriekšējo gadu. Tituls izveidots 1994. gadā un kā Liepājas pilsētas apbalvojums atjaunots 2004. gadā.

Lai novērtētu īpaši nozīmīgus darbus un sasniegumus, ko liepājnieki veikuši 2022. gadā, Liepājas pašvaldība laika posmā no 9.–31. janvārim aicināja ikvienu ieteikt pretendentus Liepājas pilsētas apbalvojumam “Goda un Gada liepājnieks 2022”. Kopumā tika saņemti 102 pieteikumi, tos izvērtēja Liepājas Apbalvojumu komisijas locekļi un izvēlējās 15 titula “Gada liepājnieks 2022” saņēmējus un vienu titula “Goda liepājnieks 2022” ieguvēju.

Tituls “Gada liepājnieks 2022” piešķirts arī Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas pedagoģēm Ditai Baronai un Beatai Zariņai-Blaščinskai, aprūpes centra “Rūre” vadītājam Kristiānam Dāvim, Izglītības pārvaldes darbiniecei Aelitai Jankovskai, uzņēmējam Sandim Kirhneram, arhitektei Laurai Kozlovskai, gidam Kristeram Kraftam, tūrisma uzņēmējai Agitai Kurzemei, uzņēmējam Madaram Markus-Narvilam, daiļslidošanas trenerei Olgai Ņečajevai, tahogrāfu tehniskajiem ekspertiem Ziedonim Ozolniekam un Aleksandram Trufanovam, audžuģimenes mammai Lienei Sokolovskai, labdarības organizācijas “Tabitas sirds” vadītājai Kristīnei Vidzeniecei,

Tituls “Goda liepājnieks 2022” tika piešķirts Imantam Visminam par nozīmīgu ieguldījumu Liepājas ekonomikas un demokrātiskas pilsētpārvaldības atjaunošanā pēc Latvijas Republikas neatkarības atgūšanas un tirdzniecības ostas atgriešanu starptautiskā apritē.

“Lielākā dāvana mūsu pilsētai dzimšanas dienā ir mūsu pašu cilvēki! Tie, kuri stāv un krīt par Liepāju, par liepājniekiem. Tie, kuri paši pēc savas iniciatīvas paveic vairāk nekā no viņiem gaida. Ar patiesu cieņu raugos uz tiem līdzcilvēkiem, kuri kļuvuši par goda un gada liepājniekiem. Paldies, ka esat mūsu Liepājai,” sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.

Iesniegtos pieteikumus Goda un Gada liepājnieka titulam izvērtēja Apbalvojumu komisija Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Gunāra Ansiņa vadībā, kurā darbojas 15 dažādu nozaru pārstāvji, no kuriem lielākā daļa bijuši Goda un Gada liepājnieku godā – koncertzāles "Lielais dzintars" mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča, jaunsargu instruktors Varis Jansons, Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone, ilggadējs skolas direktors Valērijs Jepiskoposovs, projekta "Liepāja Lake Music" vadītāja Irita Kalēja, uzņēmuma "UPTK" vadītājs Zigurds Kirhners, uzņēmējs, BMX treneris Roberts Klēpis, mākslinieks Aldis Kļaviņš, Karostas glābšanas biedrības valdes locekle Monta Krafte, Liepājas reģionālās slimnīcas ārsts anesteziologs-reanimatologs, algologs Ivars Krastiņš, uzņēmējs Andris Lanka, laikraksta "Kurzemes Vārds" redaktore Anda Pūce, vēsturnieks Juris Raķis un Liepājas teātra direktors Herberts Laukšteins.