Sākums Jaunumi Veselības ministre Līga Meņģelsone tiekas ar slimnīcas darbiniekiem

Veselības ministre Līga Meņģelsone tiekas ar slimnīcas darbiniekiem

22.05.2023.

Liepājas Reģionālajā slimnīcā 19. maijā reģionālās vizītes laikā viesojās veselības ministre Līga Meņģelsone, lai kopā ar slimnīcas valdes priekšsēdētāju Līgu Priedenu, valdes locekļiem Lieni Buseli un Andri Vistiņu pārrunātu aktualitātes, kas skar gan pašu slimnīcu, gan nozari kopumā. 

Ministre tikās arī ar slimnīcas darbiniekiem un uzklausīja mediķu domas un ieteikumus gan par jauno speciālistu piesaisti, gan nepietiekamo medicīnas darbinieku atalgojumu un lielo darba slodzi, gan nepietiekamo rezidentu vietu skaitu. Tikšanās laikā Jaundzimušo patoloģijas un intensīvās terapijas nodaļas vadītāja, neonatoloģe Inese Medvecka norādīja uz katastrofālo neonatologu trūkumu reģionā. Viņa uzsvēra, ka patlaban lielākā daļa nodaļā strādājošo ārstu ir pensijas un pirmspensijas vecumā. Tas nozīmē, ka, ja tuvāko gadu laikā netiks rasts risinājums jauno speciālistu piesaistei reģionos, slimnīcai nāksies saskarties ar akūtu neonatologu trūkums. Viņai piekrita arī Dzemdību nodaļas vadītāja, ginekoloģe-dzemdību speciāliste Inga Vēvere, kas arī savā darbā saskaras ar tām pašām problēmām. Savukārt Hemodialīzes nodaļas vadītāja, nefroloģe Arta Gertnere  norādīja uz lielo ārstu pārslodzi. Piemēram, nefrologs patlaban ir viens uz visu Kurzemes reģionu. Savukārt Ķīmijterapijas, hematoloģijas un paliatīvās aprūpes nodaļas vadītāja Zinaida Štara uzsvēra, ka nedrīkst aizmirst arī par vidējā medicīniskā personāla trūkumu un tā zemo atalgojumu. Kā arī tika akcentēts jautājums, kas attiecas uz nepietiekamo rezidentūras vietu skaitu. 

Pirms sarunām ar nodaļu vadītajiem, L.Meņģelsone pasnieda Veselības ministrijas Atzinības rakstu ilggadējai Iekšķīgo slimību nodaļas internistei, pneimonoloģei Sandrai Auderei par pašaizliedzīgu un profesionālu darbu veselības nozarē. 

Pēc diskusijas ar mediķiem ministre L.Meņģelsone apskatīja slimnīcas Dienas stacionāra, Angiogrāfijas, Ķīmijterapijas, hematoloģijas un paliatīvās aprūpes nodaļas, kā arī Neatliekamās medicīnas centra telpas.


Indra Grase

SIA „LIEPĀJAS REĢIONĀLĀ SLIMNĪCA”

sabiedrisko attiecību speciāliste

+371 26591363

indra.grase@liepajasslimnica.lv